Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Żylaki – problem wielu kobiet

żylaki

Każda kobieta stara się jak naj dłużej dbać o swoje ciało w każdy możliwy sposób. Jednak niestety coraz więcej młodych kobiet zaczyna chorować, a lekceważąc to jedynie pogarsza swój stan zdrowia przez co w coraz młodszym wieku doskwierają in poważne choroby.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet zmaga się z problemem żylaków kończyn dolnych, możemy wyróżnić wiele czynników, które skutecznie przyspieszają rozwój ten choroby. Już sam styl życia prowadzony przez kobietę może przyczynić się do niewydolności żylnej.

Na powstawanie żylaków najbardziej zarażone są osoby, które w pracy spędzają dużą ilość godzin w jednej pozycji nie zależnie czy jest to pozycja siedząca czy też leżąca. Na szczęście dziś w dziedzinie farmacji możemy znaleźć wiele rodzai lekarstw, preparatów oraz innych środków zapobiegających powstawaniu pajączków. Takimi środkami są np. pończochy uciskowe czy też podkolanówki, które poprawiają samopoczucie naszych nóg niwelując uczucie obrzęku czy też zmęczenia, poprzez poprawienie ukrwienia, dzięki czemu żyły nie puchną, a największy ciężar przenoszony jest na kostki, co sprawia, że nasze nogi stają się lżejsze i zdrowsze.

Kobiety z nadwaga również mieniają problemy z żylakami znacznie częściej niż kobieta o odpowiedniej wadze, gdyż ogranicza to swobodę ruchu, przez co może mieć również bardzo poważne skutki zdrowotne.

Na powstawanie żylaków znacznie częściej narażone są również kobiety w ciąży, ponieważ powoduje to bardzo szybki wzrost masy ciała oraz ograniczona aktywność fizyczna. Do tego jeśli dodamy dobrze wszystkim znaną burze hormonów możemy wyobrazić sobie jak ciężko w tych warunkach zadbać o sobie ukrwienie nóg, przez co krew nie przedostaje się już tak bezproblemowo od kończyn dolnych do serca.

Dlatego też lekarze oraz farmaceuci polecają pończochy i podkolanówki uciskowe, które znacznie poprawią komfort poruszania się, a także poprawią stan zdrowia waszych nóg. wiele firm zajęło się produkcją takich właśnie pończoch bądź podkolanówkek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>