Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Zdrowie – warto o nie dbać …

czas na zdrowie

Każdy się zgodzi, że życie mamy jedno i dlatego koniecznie musimy dbać o swoje życie, o swoje zdrowie. Taka pogoda jaką mamy za oknem łatwo wpędza nas w różnego rodzaju choróbska. Na początku niewinny katar, kaszel a później wszystko się rozwija. Jeżeli to zaniedbamy i zbagatelizujemy to możemy mieć spore kłopoty. Zawsze w czasie choroby musimy udać się do lekarza, aby ocenił w jakim stopniu rozwinięta jest nasza choroba i czym ją zwalczyć. Często odkładamy na drugi plan różnego rodzaju przeziębienia, twierdząc, że to nic strasznego, że to przejdzie, jednak nie zawsze mamy rację, często ryzykujemy nawet życie…

Zwłaszcza młodzi ludzie lekceważą swoje choroby, zazwyczaj twierdzą, że nie ma czasu na chorowanie, że nie ma czasu iść do lekarza, że są młodzi więc co im może być … a choroba niestety nie wybiera, jak ma kogoś dopaść to i tak dopadnie nie ważne czy stary czy młody. Dzisiejszy świat pracy i zbyt szybkie tempo życia pozwalają nam na to by nasze zdrowie było na ostatnim miejscu.  Niestety moi bliscy też przechodzą obojętnie koło choroby i nie zawsze wychodzi im to na dobre. Teraz narzekają na ból pleców, mięśni, na drgawki i różne pulsy. Więc czy warto igrać ze zdrowiem?

Bardzo zły wpływ na nasz stan zdrowia ma stres na który narażeni jesteśmy niemal wszyscy: bo w szkole źle mi poszło, a że dużo nauki, a to w pracy niemiła atmosfera, duże wymogi, zwolnienie, a to nauczyciel nie radzi sobie z dziećmi, młodzieżą z programem nauczania, a to rodzice nie radzą sobie z wychowaniem swoich dzieci, za mała pensja by przeżyć od pierwszego do pierwszego i tak można by wiele wymieniać, krótko mówiąc, każdy ociera się o stres…

Jedz zdrowo – zadbaj o to by na talerzu znalazła się zdrowa żywność, jedz regularnie co ok 3 godziny i jedz wolno, dobrze przeżuwaj posiłek.

Dotleniaj się – ważne by spędzać czas na świeżym powietrzu, organizm wówczas nabiera energii, odpoczywa i my dzięki temu czujemy się jak nowo narodzeni.

Śmiej się – nie możesz ciągle się zadręczać, chodzić przybita i bez humoru. Musisz tryskać energią i śmiać się a wówczas mózg zupełnie inaczej radzi sobie z trudnymi sprawami.

Ruszaj się – ćwiczenia, biegi, jazda na rowerze i inne metody ruchu to bardzo ważne dla zdrowia i organizmu. Jesteśmy bardziej energicznie, pobudzeni, pełni życia i chęci do pokonywania rzeczy niemożliwych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>