Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Zdrowe włosy latem

image001

Lato to okres wakacyjnej swobody, kiedy to dużo czasu spędzamy na zewnątrz ciesząc się słoneczną pogodą. Nic dziwnego więc, że mniej czasu poświęcamy na pielęgnację włosów. Większą wagę przywiązujemy do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a zapominamy o tym, że mają one wpływ także na nasze włosy.

Latem kolor włosów zmienia się, są jaśniejsze, pojawiają się urocze, błyszczące, naturalne refleksy, jest to widoczne zwłaszcza u blondynek. Włosy farbowane lub rozjaśniane są bardziej uwrażliwione, więc efekt działania promieni słonecznych bardziej odbija się na ich kondycji. Końcówki słabną i rozdwajają się, włosy zaczynają się puszyć. Słona morska woda również nie działa dobrze na włosy, stają się matowe i zupełnie bez życia.

image002

Z tych przyczyn należy bardziej zadbać o włosy latem. Po każdym myciu stosować odżywki, a przynajmniej 2 razy w tygodniu maski, aby nawilżyć kosmyki. Przed wyjściem na zewnątrz należy zabezpieczyć końcówki olejkami. To z pewnością pomoże w ich regeneracji i dalszej ochronie. Pamiętajmy, że tylko zdrowe i zadbane włosy są piękne i ładnie się układają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>