Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Zdrowe oczy podczas pracy z komputerem

image008

Obecnie ogromna liczba osób podczas pracy korzysta z komputera. Często przez kilka godzin dziennie wpatrujemy się w monitory, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wielkim zagrożeniem jest to dla zdrowia naszych oczu.

Aby chronić oczy przed szkodliwym działaniem komputerów należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim trzeba zachować odpowiedni odstęp, siedzieć prosto, a komputer mieć na odległość około 75 cm od twarzy. Jeśli mamy problem ze wzrokiem bezwzględnie należy zakładać okulary korekcyjne do pracy przy komputerze. Osłabiony wzrok sprawia, że wciąż zbliżamy twarz do komputera, żeby widzieć wyraźniej, jednak to tylko pogłębia problem.

stk77173cor

Warto także kupić w aptece krople nawilżające do oczu lub tzw. „sztuczne łzy”. Siedząc kilka godzin przy monitorze, bądź wieczorem przy słabym świetle dobrze jest zrobić sobie przerwę i zakropić oczy. Z pewności ułatwi nam to dalszą pracę i pomoże oczom wrócić do formy.

image009

Podstawową zasadą, przekazywaną podczas szkoleń BHP jest także odwracacie wzroku od monitora średnio co 15 minut. Pozwala to na chwilę odpocząć oczom, które wcześniej był skupiony na ekranie. Warto podejść do okna, pomrugać chwilkę i dopiero wtedy wrócić do pracy. Oczywiście trudno jest co kwadrans wybijać się z rytmu pracy, jednak warto to robić dla własnego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>