Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

zdrowa żywność

Nasze samopoczucie, stan zdrowia, czy sylwetka w dużej mierze zależne są od codziennej diety. Nie da się ukryć, że to co jemy nie pozostawia żadnych zmian w naszym organizmie. Szybkie tempo życia, stresy, dodatkowo jeszcze zła dieta typu fast food, gotowe produkty wysoko przetworzone nie sprzyjają naszemu organizmowi.

Na szczęście od kilku lat zauważyć można rozpowszechniający się trend jakim jest zdrowa żywność. Coraz częściej czytamy etykiety produktów, które lądują w naszych koszykach, unikamy szybkiego jedzenia na mieście, a posiłki np. do pracy przygotowujemy wcześniej w domu z naturalnych produktów. Wraz z rozwojem w wielu dziedzinach stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami także w zakresie żywności.

Ponadto warto zmienić kilka nawyków żywieniowych jakie stosujemy w kuchni, na takie które będą właściwe dla naszego organizmu. Zdrowa żywność to nie tylko czytanie etykiet, ale też stosowanie nowych rozwiązań w codziennej diecie. Dla przykładu, sól jest składnikiem, często nadużywanym, dodawanym do wielu posiłków, a działa niekorzystnie na organizm. Przede wszystkim zatrzymuje wodę w organizmie, a stosowana w nadmiarze prowadzić może do chorób serca czy nadciśnienia. Dobrym rozwiązaniem jest zastąpienie soli np. ziołami typu koper, bazylia, natka pietruszki. Z kolei do przygotowywania dań stosujemy za dużo tłuszczów pochodzenia zwierzęcego typu masło, a warto zastąpić to oliwą z oliwek czy olejem słonecznikowym, zawierającym właściwe dla nas tłuszcze roślinne. Jeśli zdrowa żywność stanie się naszym stylem życia, organizm z pewnością dłużej cieszyć będziemy się dobrym samopoczuciem, wigorem i urodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>