Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Zdrowa żywność dla dzieci

Zdrowa żywność dla dzieci

My jako dorośli ludzie staramy się prowadzić zdrowy styl życia, dzięki czemu suplementy diety, zdrowa żywność oraz aktywność fizyczna stają się dla nas nawykiem. Jak zatem wprowadzić zdrowe odżywanie wśród naszych pociech?

Tak samo jak w naszym przypadku robiąc zakupy powinniśmy czytać etykiety produktów. Jak wiadomo im dłuższa jest lista składników tym produkt jest bardziej przetworzony, co jest niewskazane dla naszych dzieci. Okazuje się, ze dotychczas ulubiony jogurt naszego malucha posiada wiele konserwantów i alergenów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór jogurtów naturalnych, niesłodzonych zawierających pożyteczne bakterie. Tej samej zasady warto się trzymać w swoim przypadku. Smacznym rozwiązaniem może być przygotowanie własnych zdrowych jogurtów owocowych. Wystarczy dodać zmiksowane lub pokrojone w kawałki owoce sezonowe. Decydując się na zakup soków warto mieć na uwadze, czy bierzemy 100% sok czy może napój, gdzie przeważają niekorzystne dodatki i duża zawartość cukru. Również najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne wyciśniecie skoku za pomocą sokowirówki z ulubionych owoców. Jak z kolei odzwyczaić dziecko od słodyczy zawierających całą listę złych składników. Najlepiej zastąpić je samodzielnie wypiekanymi w domu biszkoptami bądź ciastkami owsianymi, które są bogate w witaminę E, białko, błonnik i żelazo.

Codzienne rób zakupy i dobieraj odpowiednie skłądniki

Każda dieta musi być zgodna z piramidą żywienia, dla tego powinna posiadać duże ilości owoców, warzyw, różnego rodzaju zbóż, a unikać obecności słodyczy oraz mięsa.  Do zdrowej żywności zaliczymy kasze szczególnie z pełnego ziarna, razowe pieczywo, czy tez ryż.  Z pewnością im szybciej wprowadzimy zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci tym łatwiej będzie pozbyć się niekorzystnych dla rozwoju naszych maluchów produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>