Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Zdrowa skóra głowy

image038

Każdego dnia kobiety poświęcają wiele czasu na pielęgnację ciała, twarzy i włosów. W przypadku problemów z włosami szukamy przyczyny w złej diecie, nieodpowiednich kosmetykach, czy warunkach pogodowych. Jednak najczęściej problem tkwi w niewystarczającej pielęgnacji skóry głowy. Kobiety poświęcają jej zbyt mało uwagi, skupiając się wyłącznie na potrzebach włosów.

Skóra głowy to podstawa i pierwszy krok w dążeniu do pięknych, zdrowych i lśniących włosów. Jest bardzo delikatna, dlatego trzeba niezwykle uważać, aby jej nie podrażnić. Swędzenie, zaczerwienienie, wypryski, czy łupież – to objawy nieprawidłowej pielęgnacji. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na skład kosmetyków. Szampony powinny zawierać naturalne składniki, bez parabenów i silikonów. Najbezpieczniejsze są kosmetyki dla dzieci, ponieważ podlegają dużo większej kontroli niż inne kosmetyki. Zawierają delikatne składniki, pozbawione wszelkich substancji uczulających i drażniących.

image040

Podczas mycia głowy, należy rozprowadzić szampon na dłoni, rozmasować go i dopiero wtedy nałożyć na włosy. Opuszkami palców należy delikatnie masować skórę głowy, aby pobudzić cebulki. Odżywki nakładajmy na długość włosów, a nie na skórę głowy, chyba że stosujemy odżywkę, przeznaczoną akurat do jej pielęgnacji. Ograniczajmy kosmetyki stylizujące, a jeśli już nie możemy się bez nich obyć, najlepiej stosować te przeznaczone do skóry wrażliwej i delikatnej. Pamiętamy, że zdrowa skóra głowy to podstawa w walce o piękne, lśniące włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>