Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Zapobieganie chorobom nerek i układu moczowego

brzuch_1

Schorzenia urologiczne dotyczą ludzi w każdym wieku. Układ moczowy daje znać osobie zarówno we wczesnym dzieciństwie jak i późnej starości. Istnieje wiele okoliczności, które sprzyjają wywołaniu licznych zakażeń i stanów zapalnych w obrębie organów układu moczowego. Ich powstaniu może sprzyjać zarówno przemarznięcie, zbyt długie wstrzymywanie oddania moczu, brak właściwej higieny a także liczne wady układu moczowego o skłonności genetyczne.

 

Szczególnie narażone na ten rodzaj nieprawidłowości układu moczowego narażone są kobiety…

Nieleczone stany zapalne pęcherza lub nerek mogą doprowadzić do poważnych schorzeń, w tym między innym do odmiedniczkowego zapalenia nerek, kłębuszkowego zapalenia nerek, kamicy nerkowej, mocznicy, niewydolności nerek a nawet nowotworu nerek. Zwykle w początkowej fazie zachorowania, nie są odczuwane zbyt intensywne objawy i często mogą być mylone z bólem kręgosłupa, bólem brzucha i przeziębieniem. Jak jednak informuje zawsze urolog, pierwszym sygnałem ostrzegawczym, który powinien skłaniać do wykonania badań ogólnych moczu i skorzystania z usług urologicznych jest wygląd moczu, jego barwa i przeźroczystość.

Objawami towarzyszącymi różnym chorobom urologicznym może być również skąpomocz, częste oddawanie moczu, pieczenie i bóle podczas oddawania moczu, gorączka, bladość skóry, osłabienie, obrzęki nóg, niesmak w ustach, zapach amoniaki z ust, podwyższone ciśnienie krwi, bóle głowy a nawet wymioty.Aby nie dopuścić do wystąpienia poważnych zaburzeń układu moczowego, warto systematycznie badać mocz, a w razie podejrzenia jakichkolwiek nieprawidłowości korzystać z usług specjalisty chorób układu moczowego w poradni urologicznej.Zapobiegawczo można również spożywać sok z żurawiny lub nawet jeść suszone owoce żurawiny. Ponadto każdy urolog zawsze informuje pacjentów o konieczności spożywania dużej ilości płynów. Ich zadaniem jest filtrowanie nerek i systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, które mogą wpłynąć na powstanie w organizmie stanów zapalnych.

Zaniedbanie leczenia może skutkować w najgorszym wypadku nawet koniecznością wdrożenia dializ, czyli leczenia nerkozastępczego lub przeszczepu nerki.

źródło: uroda-wdziek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>