Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Zapalenie mięśnia sercowego

zapalenie mięśnia sercowego

Zapalenie mięśnia sercowego jest to zapalenie warstwy mięśniowej ściany serca. Jest to rzadkie schorzenie, które jest zazwyczaj wywołane przez infekcje wirusowe.  Może też występować w czasie lub po różnych chorobach wirusowych, bakteryjnych lub pasożytniczych. Może ono wystąpić u ludzi w każdym wieku i rozpoznaje się je powszechniej u panów niż u kobiet. Pacjenci z ostrym stanem zapalnym mięśnia sercowego doznają różnych objawów.

Często za przyczynę powstawania tego schorzenia podaje się nieleczone infekcje grypowe. Problem mogą także stanowić infekcje nie wyleczone do końca. Żaden lek, nie jest tak skuteczny w walce z tą chorobą jak zostanie przynajmniej przez tydzień w łóżku. Nie każdy z nas może mieć ten komfort, jednak fakty są takie a nie inne – nieleczona grypa może być śmiertelna! Świńska, ptasia czy najzwyklejsza – w gruncie rzeczy są tak samo śmiertelne, jeżeli je zlekceważymy!

W wielu przypadkach powód nie zostanie wykryty. Zapalenie mięśnia sercowego może przejawiać się bólem w klatce piersiowej, nagłymi sygnałami niewydolności serca lub nagłą śmiercią.  Może to być powiązane z dylatacją (powiększenie z racji na słabość mięśnia sercowego) lub przerostem tkanki mięśniowej. Kiedy zapalenie serca jest na tyle groźny, akcja pracy pompy serca zwalnia i serce nie może dostarczyć do reszty ciała dostatecznie dużo krwi zasobnej w tlen.

Zapalenie serca charakteryzuje się jako zmiany zapalne w mięśniu sercowym i cechuje się martwicą kardiomiocytów. Symptomy podmiotowe i przedmiotowe powiązane ze stanem zapalnym są zróżnicowane i odnoszą się do rzeczywistego zapalenia serca lub osłabienia serca, które jest wtórne do zapalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>