Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Wybór stanika cz. 2

brafitting

Wybór stanika
Istnieje kilka rodzajów stanika: sportowe, typu push-up, bardotki, usztywniane, miękkie.

Kiedy uprawiamy sport, warto wybrać model sportowy, który zapewni swobodę ruchów przy jednoczesnym podtrzymywaniu piersi. Powinien być wykonany w 100% z bawełny, która umożliwia skórze oddychanie.
Dość często można spotkać się z opinią, że kobiety z dużym biustem powinny wybierać modele z szerokimi ramiączkami. Istnieje tymczasem jeszcze jedna opinia, mówiąca o tym, że szerokość ramiączek nie jest tu najważniejsza. Zgodnie z tym sądem ramiączka mogą być cieniutkie a jeśli się wpijają, należy je wydłużyć lub kupić model o mniejszym obwodzie pod biustem. Co jest prawdą? Najlepiej sprawdzić to na własnej skórze, w tym wypadku piersiach i dokonać najlepszego dla siebie wyboru.
Jeśli chcemy model z fiszbinami należy dobrać go tak, by fiszbina kończyła się w połowie pachy i układała pierś tak, by jej nie odciskała. Właściwy wybór sprawia, że fiszbina nie uciska piersi.
W celu chęci uzyskania efektu podniesienie naszych wdzięków należy wybrać model typu push-up. Wiele z nich posiada dodatkowo silikonowe wkładki, które optycznie powiększają biust.

Rodzaj piersi a typ proponowanych staników
W doborze staników istnieją pewne zasady, które warto wykorzystać w czasie zakupów.
Jeśli jesteśmy właścicielkami dużego biustu warto rozpocząć poszukiwanie stanika od modelu „balkonetki”, który posiada miseczkę typu ¾ lub „full cup”, który jest modelem zabudowanym.
Panie z małym biustem z kolei powinny zainteresować się modelem typu „push-up” czy „plunge”, którego fiszbiny kończą się dość nisko na środku. Wskazany jest również model „half cup” z miseczką typu ½, podnoszącą i eksponującą piersi.
W przypadku biustu szeroko rozstawionego zmierzmy model „plunge”, „push-up”. Obydwa zaopatrzone są w fiszbiny, które przytrzymują piersi i przybliżają je do siebie.
Blisko osadzony biust dobrze wygląda i czuje się w modelach staników, których miseczki posiadają między sobą niewielki odstęp a fiszbiny kończą się tuż przy mostku.

Przed zakupem stanika nie należy rezygnować z jego przymierzenia. Warto dlatego zarezerwować sobie nieco czasu na znalezienie modelu, który sprawi, że stanik w czasie jego noszenia nie będzie w ogóle wyczuwalny, a w którym to nasze piersi będą bezpieczne i nieuciśnięte.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>