Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Wybór stanika Cz. 1

400-04163272

Jest pierwszą lub drugą rzeczą, którą zakładamy każdego ranka a jego wybór powinien być poprzedzony dokładnym wymierzeniem naszych kształtów oraz przymierzeniem, które pozwoli sprawdzić, czy stanik, o którym tu mowa, leży na naszych piersiach idealnie.

W ciągu życia nasze kształty ulegają zmianie. Błędem jest zatem kupowanie od lat tego samego rozmiaru bez zmierzenia się. Wiedzieć należy także, że nie każdy rodzaj miseczki pasuje do kształtu i wielkości naszych piersi. Staniki dostępne są w rozmiarach od A do L i obwodzie pod biustem od 60 do 130 cm.
Wybierając nowy stanik powinniśmy zadbać o to, by leżał na piersiach idealnie, bowiem dokonanie niewłaściwego wyboru prowadzić może do bólu kręgosłupa, pleców czy ramion. Dobrze leżący z kolei może wymodelować naszą sylwetkę nadając jej wcięcie w talii.

Jaki rozmiar wybrać
Kiedy zakupujemy stanik w pierwszej kolejności powinniśmy właściwie określić rozmiar, który będzie dla nas idealny. Aby zatem sprawdzić czy dokonujemy zakupu właściwego rozmiaru, zachęcamy do zapoznania się z zasadą obliczania obowiązującą w kręgu znających się na rzeczy osób.
Aby tego dokonać potrzebna jest nam miara krawiecka. Wykonując wydech mierzymy obwód tuż pod biustem, następnie odejmujemy od niego 5-10 cm. dajemy sobie taką rezerwę ze względu na fakt, iż każdy stanik posiada trzy możliwości zapięcia go a w czasie jego noszenia i prania, biustonosz rozciąga się, przez co zapinamy go z czasem nieco ciaśniej. Jeśli zatem dokonując pomiaru uzyskałyśmy obwód 85, oznacza, że poprosić powinnyśmy o model mający pod biustem 80 lub 75 cm.
Teraz potrzebny jest nam rozmiar miseczki, który określa różnica między obwodem w biuście i pod biustem. I tak:
miseczka A – różnica wynosi 12-14 cm,
miseczka B – różnica 14-16 cm,
miseczka C – różnica wynosi 16-18 cm,
miseczka D – 18-20 cm.
Z zakupem stanika jest podobnie jak z zakupem butów, choć wiemy, jaki rozmiar posiadamy nie wyobrażamy sobie dokonania zakupu bez wcześniejszego przymierzenia. Okazać może się, że rozmiar, którym kierowaliśmy się przy zakupie poprzedniego biustonosza w przypadku nowego nie sprawdza się.

Istnieje kilka wskazówek, poza wykonaniem dokładnego pomiaru, na które należałoby zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru stanika.
Nie każda kobieta czuje się dobrze w danym fasonie, tymczasem jego zadaniem jest modelowanie biustu, dlatego powinien być dobrany tak, by dać kobiecie maksimum komfortu. Najlepszym sposobem na to jest zmierzenie kilku różnych modeli i wybranie tego, który zapewnia piersiom wygodne ułożenie.
Jeśli stanik posiada fiszbiny powinny one przylegać tak, by wskazywały środek pachy. W źle dobranym biustonoszu fiszbina nachodzi na pierś lub na plecy. Miseczka nie może się wpijać w ciało, w przypadku takiej sytuacji należy wybrać model z miseczką większą.
Zakładając stanik powinnyśmy najpierw założyć ramiączka, następnie pochylić się w przód, by piersi miały możliwość swobodnego ułożenia się w miseczkach. Można wspomóc ich ułożenie poprzez poprawienie ich od zewnątrz, wypychając je niejako w przód.

źródło: uroda-wdziek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>