Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Warzywa i owoce podstawą zdrowego odżywania?

owoce_warzywa

Owoce i warzywa zasługują na szczególne wyróżnienie wśród zasad racjonalnego odżywiania się. Są niezbędne dla naszego organizmu.

 Przede wszystkim są bogate w witaminy, składniki mineralne oraz zwiększają spożycie błonnika, który zapewnia nam lepszą pracę jelit. Zalecana przez specjalistów dawka to od 6 do 12 porcji. Warto wiedzieć, jak ważną rolę odgrywają zawarte w nich antyoksydanty, czyli związki witaminy A, C, E oraz karoteny. Antyoksydanty chronią organizm przed zachorowaniem na m. in cukrzycę oraz choroby układu krążenia oraz opóźniają procesy starzenia. Ich głównym zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników, które rozwija się w naszym organizmie ze względu na wpływ czynników takich jak zanieczyszczenie środowiska, stresujący tryb życia, złe odżywianie, palenie papierów. Dieta bogata w warzywa i owoce ułatwi nam niwelowanie skutków rozwoju wolnych rodników.

Warzywa i owoce są także źródłem witaminy c, która pełni wiele znaczących funkcji, przede wszystkim zwiększa odporność organizmu. W szczególności docenimy jej wartości w sezonie zwiększonej zachorowalności na infekcje. Ponadto chroni przed miażdżycą i odkładaniem się cholesterolu. Chroni organizm przed chorobami nowotworowymi. Najbardziej bogate produkty w witaminę C to: kapusta, kalarepa, szczypior, nać pietruszki, porzeczki, truskawki, maliny.

Suplementy diety, zdrowa żywność, której podstawą warzywa i owoce zapewni naszemu organizmowi prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie, a także pozwoli się cieszyć długim zdrowiem.

One Response to Warzywa i owoce podstawą zdrowego odżywania?

  1. MarcysiaaA pisze:

    Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mną? Nie będzie łatwo ale trzeba się wziąć za siebie. Mam już dobry sposób na chudnięcie, wszyscy którzy są chętni proponuje zacząć od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnąć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>