Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Wapozon ratunek dla młodzieży

Zmora naszej młodzieży, czyli trądzik. Wynika ona z nadmiernego łojotoku, rogowacenia mieszkowego oraz stanu zapalnego wywołanego przez bakterie. Z tego powodu w leczeniu tej choroby zawsze stosuje się terapię skojarzeniową czyli przeciwłojotokową, złuszczającą i przeciwbakteryjną.  We współczesnych czasach zabiegów kosmetycznych trądzik nie stanowi już tak wielkiego problemu jak kiedyś. Obecnie dostępny jest bardzo skuteczny zabieg o nazwie wapazon, który proponowany jest przez liczne gabinety kosmetyczne, tak w samym Wrocławiu jak i w miastach całej Polski. Do jego zastosowania używa się   urządzenia do waporyzacji twarzy, szyi, dekoltu i pleców czy też ramion oraz innych części ciała.

Często urządzenie to nazywane jest także „sauną twarzy” ze względu na wydzielanie na twarz ozon razem z parą wodną. Dzięki ozonowi para wodna staje się gęstsza i zmienia się w obłok mgły. Ozon wykazuje silne działanie antybakteryjne i odkażające, a ponadto przyspiesza gojenie się mikro urazów. Ponadto pobudza wszystkie funkcje skóry, stymuluje krążenie i   rewitalizuje. Para natomiast pomaga wprowadzić w głąb skóry aktywne składniki, np. masek czy kremów oraz zwiększa poślizg podczas masażu. Niewątpliwym atutem tego zabiegu jest pobudzenie oddychania skórnego tak jak przy przebywaniu w klasycznej saunie, przez co skóra pozbywa się zanieczyszczeń i zwiększa swoją zdolność  resorpcyjną.

Wapazon pobudza krążenie skórne a co za tym idzie pobudza przemianę materii odpowiedzialną za dostarczanie tlenu i innych substancji odżywczych w głębsze partie tkanek, zmiękcza warstwę rogową pozwalając na łatwiejsze usunięcie martwego naskórka oraz pobudza do pracy i otwiera gruczoły łojowe dając im tym samym możliwość oczyszczenia. Zabieg ten daje odpowiednie nawilżenie i rozpulchnienie skóry przez co idealnie przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>