Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

W zdrowym ciele zdrowy duch – a może na odwrót?

w-zdrowym-ciele-zdrowy-duch

Gdy za oknem szaro i brzydko trudno jest zmobilizować się do uśmiechu i dobrego humoru. Wstajemy z łóżka – dzień jak co dzień. Trzeba się ubrać, zjeść śniadanie i wyjść do pracy. Pochmurne dni nie zachęcają do wstania 5 minut wcześniej, żeby zrobić ładny makijaż, czy ułożyć włosy, więc często z tego rezygnujemy. Jednak właśnie na przekór chandrze trzeba to zmienić. Żeby dobrze zacząć dzień, trzeba zadbać o siebie i swój wygląd. To da nam motywację i upewni, że ten dzień mimo wszystko może być udany.

Przemyśl strój dzień wcześniej – rano nikt nie ma ochoty przeszukiwać szafy i kompletować garderobę. Przygotuj ubranie, w którym czujesz się dobrze i atrakcyjnie. Rano wstań 5 minut wcześniej i nałóż delikatny makijaż, ułóż włosy – niech to nie będzie kolejny smętnie zwisający kucyk. Wygospodaruj czas na poranną kawę lub lekkie śniadanie. Zaplanowany poranek to dobry początek dnia, ponieważ oszczędza nam stresu związanego ze spóźnieniem do pracy, zamieszania i ciągłego myślenia, że o czymś jednak się zapomniało. Włącz radio lub ulubioną playlistę, muzyka to zawsze dobre rozwiązanie na poprawę humoru. I proszę -ten dzień jednak może być udany!

Jeśli uda ci się wstać 15 minut wcześniej i zrobić dodatkowo kilka skłonów przed wyjściem z domu to dopiero sukces. Uwolnione endorfiny nie pozwolą ci na smutek do końca dnia.

cwiczenia-a-samopoczucie

Zadowolenie ze swojego wyglądu przekłada się na ogólne samopoczucie, a dobry humor rano to dobra zapowiedź dalszej części dnia – pomimo chmur i deszczu. Nie rezygnujmy z dobrego dnia tylko dlatego, że jest on szary i deszczowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>