Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Skręcenie kostki

skręcenie kostki

Skręcania kostki są jednym z najpopularniejszych urazów jaki przytrafia się nie tylko sportowcom, ale i każdemu innemu człowiekowi. Co więcej, nie tak łatwo jest ich uniknąć, gdyż zazwyczaj dochodzi do nich bardzo niespodziewanie np. po prostu poprzez niepoprawne postawienie stopy. Z racji tego, iż jest to schorzenie tak powszechne, warto mieć świadomość jak w wypadku jego wystąpienia postępować.

Zwichnięcie kostki jest zazwyczaj spowodowane defektem włókien stawowych. Ścięgna są bardzo delikatnymi tkankami, które są elementem łączącym ze sobą dwie lub więcej kości. Kiedy dochodzi do zwichnięcia, jedno lub kilka więzadeł zostaje rozerwanych. Najpopularniejszym jest skręcenie kostki, jednak zwichnięcia mogą dotyczyć też takich miejsc jak nadgarstki czy kolana. Skręcenie odbywa się w wyniku zbytniego rozciągnięcia się ścięgien, co może być spowodowane upadkiem, niepoprawny nastąpieniem na powierzchnie czy dźwiganiem ciężkich przedmiotów. Mimo, że nie niesie to aż tak negatywnych skutków jak złamanie, to ból przy skręceniu jest porównywalny z tym przy złamaniu.

Na skręcenia szczególnie narażone są osoby, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Jest to więc bardzo częste schorzenie u dzieci, które poprzez nieustanną zabawę rzadko zwracają uwagę na bezpieczeństwo. Skręcenie kostki może skutkować różnego rodzaju infekcjami. Nie wolno go więc lekceważyć i jak najszybciej należy udać się do lekarza.

Mimo, iż skręcenie jest potocznie uznawane za mało niebezpieczny uraz to może jednak nieść ze sobą wiele skutków ubocznych, dlatego należy mieć to na uwadze i jak najprędzej podjąć leczenie. Pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych problemów i komplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>