Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Sculptra czyli zabieg odmładzający

Zabiegi odmładzające zyskują coraz szerszą grupę zwolenników. Pozwalają one cieszyć się młodym wyglądem i odzyskać taki nawet wtedy, gdy ma naszej twarzy pojawiło się już sporo zmarszczek.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się kwas polimlekowy, znany także pod nazwą Sculptra. Jego właściwości pozwalają na osiągnięcie młodszego, nawet o 10 lat, wyglądu.
Specyfik ten wykorzystywany jest w medycynie od 30 lat, między innymi jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych czy implantów. Od lat 90. Sculptra podawana jest osobom z zanikiem tkanki tłuszczowej.
Sculptrę można stosować zapobiegawczo lub odmładzająco i liftingująco. Poprawia owal twarzy, podnosi policzki, ujędrnia partie twarzy. Idealnie sprawdza się tam, gdzie konieczna jest korekta wiotkiej skóry.

Efektem poddania się zabiegowi z użyciem Sculptra jest powrócenie do jej młodzieńczego stanu, a więc odzyskanie jędrności, elastyczności i odpowiedniego napięcia. Zabieg ten polecany jest zwłaszcza osobom, u których proces starzenia się skóry jest dość widoczny.

Sculptra wprowadzana jest do skóry właściwej przy użyciu cienkiej igły małymi porcjami. Ze względu na to, iż ukłuć jest sporo, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Sam moment ukłucia może być przez pacjenta odczuwany, jednak nie jest zbyt bolesny.

Na efekt poddania się zabiegowi nie trzeba czekać długo. W ciągu pierwszych tygodni zwiększa się gęstość tkanek, zmarszczki i bruzdy zostają spłycone, poprawiony zostaje owal twarzy a skóra odzyskuje młodzieńczą sprężystość.
W zależności od tego, jak dalece proces starzenia się rozwinął, zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów w 6-tygodniowym odstępie.

Tuż po zabiegu miejsca wkłucia mogą zsinieć, pojawić może się również obrzęk. Decydując się zatem na zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego, warto zadbać o dwutygodniowy urlop, podczas którego odpoczniemy i zregenerujemy siły.
W trakcie wizyty kontrolnej lekarz powinien udzielić wskazówek na temat pielęgnacji skóry po zabiegu. Zastosowanie się do nich z pewnością pomoże nam w łagodzeniu obrzęków i siniaków.

Z zabiegu muszą zrezygnować osoby chorujące na ostre lub przewlekłe choroby skóry na powierzchni, gdzie miałby zostać wykonany zabieg.

Cena zabiegu to około 1500 zł.

źródło: uroda-wdziek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>