Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Przyjemnie odprężenie – masaż leczniczy

masaz

Jak wiadomo dobre samopoczucie i zdrowie to przepis na szczęśliwe życie i świetny humor! Masaż relaksacyjny w  pozwala na pozbycie się stresu, pomaga się odprężyć i zrelaksować. Świetny, kiedy żyjemy w ciągłym stresie i brak nam czasu na długi urlop. Taka sesja to nie tylko dotyk przez masażystę, to prawdziwy raj dla zmysłów! Przyciemnione światło, delikatne zapachy olejków do masażu, spokojne, cieszące ucho dźwięki… To wszystko sprawia, że jedna sesja potrafi stać się wyjątkowym momentem. Żeby odnaleźć dobry i godny polecenia gabinet masażu wystarczy w wyszukiwarce wpisać np. „masaż ”, „masaż relaksacyjny” albo jeżeli tylko jesteśmy zainteresowani to „masaż leczniczy ” i poszukać opinii o najlepszych fachowcach w okolicy.

W wynikach ukarzą się nam tylko te gabinety, które świadczą usługi masażu relaksacyjnego i leczniczego. Po otrzymaniu wyników wystarczy sprawdzić gdzie i za ile i korzystać do woli! Jeżeli chodzi o masaż leczniczy to polecany jest on osobom o różnych dolegliwościach. Masaż leczniczy poprzez ucisk wywierany na dane tkanki oraz przez zastosowanie odpowiednich technik pozwala uzyskać uczucie odprężenia oraz wspomaga leczenie. Efektem zastosowania tego masażu jest rozgrzanie miejscowe tkanki, zwiększony przepływ krwi i chłonki, rozluźnienie naczyń krwionośnych i mięśni oraz przyspieszone usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Masaż leczniczy jest dobry w przypadku urazów narządu ruchu, czyli mięśni i kości. Ta forma leczenia jest również polecana osobom, które cierpią na różne dolegliwości ze strony kręgosłupa. Ten rodzaj dolegliwości jest bardzo bolesny i trwały, często masaż pozwala uwolnić się od bólu na jakiś czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>