Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Podstawy pielęgnacji paznokci

aznokcie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jednak czasem, zamiast im pomóc, możemy im zaszkodzić. Poniżej przedstawiamy kilka zasad pielęgnacji skóry rąk i paznokci, które warto wykorzystać w praktyce.

Idealnie wypielęgnowane dłonie dają nam poczucie pewności i sprawiają, że nie musimy cofać ręki podczas kontaktu z innymi ludźmi. Mówiąc o wypielęgnowanych dłoniach nie mam tu na myśli tych, na których doklejone są wychuchane tipsy, którym poświęciliśmy co najmniej dwie godziny. Epitet ten oznacza również te krótkie, nawilżone i pociągnięte delikatnym mało widocznym lakierem, często będącym również odżywką.

Przed pomalowaniem paznokci, przygotowujemy je. Pozbywamy się resztek starego lakieru a następnie moczymy przez kilka minut w celu usunięcia skórek. Nie robimy tego na sucho, gdyż moglibyśmy uszkodzić płytkę paznokcia. Usuwając skórki wokół paznokcia używamy drewnianych patyczków, którymi je odsuwamy. Wycinanie skórek nożyczkami przyspiesza ich narastanie, dlatego warto zrezygnować z tego sposobu ich usuwania.

Po tym zabiegu czas na wypiłowanie paznokci i nadanie im ładnego kształtu. W zapomnienie odchodzą pilniki metalowe, które uszkadzają płytkę powodując jej rozdwajanie się. Piłując paznokcie wykonujemy krótkie ruchy tylko w jedną stronę. Zmiana kierunku spowodować może poszarpanie krawędzi paznokcia, co w konsekwencji doprowadzić może do rozdwajania się płytki. Nie warto polerować zbyt często płytki paznokci, ponieważ w ten sposób robią się cieńsze, a przez to bardziej podatne na uszkodzenia. Nie warto także obcinać paznokci po bokach, gdyż w ten sposób mogą wrastać.

I czas na pomalowanie. Jeśli decydujemy się na ciemny kolor, warto rozpocząć od nałożenia bazy, która uchroni przedostanie się ciemnego pigmentu z lakieru w głąb paznokcia, chroniąc przed jego przebarwieniem. Po nałożeniu ciemnej warstwy warto ponownie zabezpieczyć paznokcie lakierem bezbarwnym, dzięki czemu ciemny kolor nie odpryśnie tak szybko.

Jeśli decydujemy się na kolor jasny, ograniczamy się do nałożenia zaledwie jednej warstwy, ewentualnie dwóch, co powoduje, że nie musimy czekać na wyschnięcie kolejnych warstw. Szybka aplikacja lakieru, kilka minut na wyschnięcie i jesteśmy gotowe do wyjścia.

źródło: uroda-wdziek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>