Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Pielęgnacja długich włosów

image027

Długie włosy wymagają większej uwagi i dodatkowej pielęgnacji. Końcówki są starsze, przez co łatwiej ulegają zniszczeniom i rozdwajają się. Dłuższe kosmyki także są narażone na ciągły kontakt z ubraniami, wciąż są pocierane, odgarniane i dotykane, co źle wpływa na ich kondycję.

 Aby ułatwić długim włosom swobodny wzrost, a jednocześnie zadbać o ich ładny, zdrowy wygląd, należy stosować odpowiednie metody pielęgnacyjne. Ważna jest też zmiana złych nawyków w codziennej pielęgnacji.

image029

Z racji tego, że długie włosy są obciążające, trudniej jest uzyskać efekt odbicia od skóry. Dlatego przy wszelkiego rodzaju odżywkach należy pamiętać, aby nakładać je od połowy długości włosów, aby dodatkowo nie obciążać kosmyków przy skórze. Dokładnie tak samo jest przy stosowaniu olejków, kremów i innych specyfików, mających na celu poprawę kondycji włosów.

image030

Należy pamiętać także o zabezpieczaniu końcówek, aby uchronić je przed rozdwajaniem. Każda posiadaczka długich włosów, powinna pamiętać, że nie rozczesuje się mokrych włosów. Lepiej je podsuszyć suszarką, lub zostawić do naturalnego wyschnięcia. Spanie w mokrych włosach to również zły nawyk. Najlepiej i najwygodniej jest lekko wilgotne włosy zwinąć w koczek-ślimaczek i w takiej fryzurze spokojnie zasnąć. Dzięki temu kosmyki nie będą szarpane, ani pocierane o poduszkę, a przy okazji rano po rozpuszczeniu włosy będą ułożone w łagodne, urocze fale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>