Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Olej lniany

flaxseed-oil-benefits-934934

Aby dieta była dobrze zbilansowana, konieczna jest odpowiednia porcja tłuszczów. Dr Joanna Budwig jest twórcą teorii, według której większość przewlekłych chorób oraz nowotworów jest spowodowana nadmierną produkcją oksydaz. Jak się okazuje, nienasycone kwasy tłuszczowe zawierają enzymy rozkładające oksydazy. W diecie dr Budwig spożywa się zmiksowany olej lniany z twarogiem, czyli tzw. PASTĘ SEROWO-OLEJOWĄ. Dzięki temu połączeniu dochodzi do związania się nienasyconych kwasów tłuszczowych z białkami. Skutkiem tego są zachodzące w organizmie procesy biochemiczne. Zmiksowanie tych dwóch składników (min. 5 minut) powoduje, że tłuszcz staje się rozpuszczalny w wodzie, przez co jest łatwo i szybko przyswajalny w układzie pokarmowym, oraz transportowany we krwi i limfie. Dla najlepszych rezultatów powinno się mieszać olej lniany z chudym twarogiem w proporcjach: 6 łyżek oleju na 12,5 dkg sera. Aby stosować pastę serowo – olejową profilaktycznie, wystarczy użyć 2 łyżki stołowe oleju, a w przypadku lekkich schorzeń zaleca się stosowanie od 2 do 4 łyżek oleju lnianego.

W diecie dr Budwig należy pamiętać, aby spożywać tylko świeże produkty bez konserwantów. Jedynym stosowanym tłuszczem powinien być właśnie olej lniany, spożywany wraz z twarogiem. Oznacza to, że powinno się zrezygnować z wszystkich rafinowanych i uwodornionych tłuszczów, jak np. masło, margaryna, majonez. Przed każdym posiłkiem zaleca się picie od pół do całej szklanki wody. Według dr Budwig olej lniany spożywany samodzielnie nie przynosi aż takich właściwości leczniczych, jak olej z lnu zmiksowany z twarogiem. Dr Joanna Budwig wymienia również produkty, które szczególnie powinno się spożywać wraz z pastą serowo – olejową. Są to przede wszystkim ryby: makrela, dorsz, śledź oraz tuńczyk, owoce, warzywa: brokuły, brukselka, marchew, kapusta, nabiał: jogurty naturalne, mleko, kefir, maślanka, pełnoziarniste pieczywo. Dozwolone jest również spożywanie mięsa, ale tylko niskotłuszczowego, nieprzetworzonego. Zaleca się sprawdzenie wcześniej czy zwierzęta nie były karmione paszą zawierającą hormony lub pestycydy. Kategorycznie zabrania się używania cukrów, słodzików, przetworzonych soków oraz syntetycznej witaminy A, np. z gotowych środków witaminowych. Zamiast cukru można używać miodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>