Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Ocet jabłkowy

ocet-jablkowy
Ocet jabłkowy jest specyficzną odmianą octu, który wytwarzany jest, jak nietrudno się domyślić, na bazie jabłek. Jego charakterystyczną cechą jest przede wszystkim lekko bursztynowa barwa. Produkt ten znajduje zastosowanie zarówno w medycynie, w kosmetyce, jak i w branży spożywczej.

Ocet jabłkowy ma coraz większe grono zwolenników na całym świecie, zwłaszcza wśród dietetyków. Jego lecznicze oraz odchudzające właściwości, jak się jednak okazuje, znane były już w epoce starożytności. Kleopatra ocet jabłkowy wykorzystywała po każdym ciężkostrawnym posiłku, dzięki czemu na problemy zdrowotne nigdy nie narzekała

Dzisiaj popularność octu jabłkowego zdaje się wciąż rosnąć, a co więcej, publikowane są coraz nowsze wyniki badań, które jasno dowodzą, iż ocet jabłkowy ma niezwykle pozytywne działanie na nasze zdrowie. Oczywiście trunek ten może być wykorzystywany nie tylko w medycynie. Coraz częściej można zetknąć się ze stosowaniem octu jabłkowego również jako wyśmienitego dodatku do wielu potraw, do sałatek oraz sosów. Jego regularne spożywanie zapobiega uczuciu sytości, co z kolei prowadzi do zmniejszenia masy ciała. Nic więc dziwnego, że produkt ten polecany jest przede wszystkim osobom zmagającym się z problemem otyłości.

Ocet jabłkowy jest produkowany na bazie fermentacji jabłek. Proces ten wywoływany jest przez bakterie octowe, które są odpowiedzialne za specyficzny smak oraz zapach octu.

Mówiąc o rozlicznych zaletach octu jabłkowego, nie można zapominać także o jego negatywnym działaniu, zwłaszcza kiedy spożywamy go w zbyt dużych ilościach. Trzeba wiedzieć, że już jedna łyżeczka octu dziennie będzie miała drogocenny wpływ na cały nasz organizm. Specyfik ten wykorzystujmy ze zdrowym rozsądkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>