Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Niezdrowe składniki farb

farbowanie

Kto chciałby aplikować sobie na głowę amoniak, parabeny i inne chemikalia? Teoretycznie nikt, ale czynią to tysiące kobiet. Składniki zapachowe i barwniki czynią chemię mniej wyczuwalną, jednak jej obecność i agresywność jest niezaprzeczalna.
W farbach jest dużo parabenów (Methyl, Ethyl Propyl i Butyl Parabens), które przedłużają trwałość kosmetyków, ale narażają nas na alergiczne stany zapalne, wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy. Oprócz konserwantów drastyczne jest Sodium Lauryl Sulfate, w skrócie SLS. To typowe detergenty syntetyczne, stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Zaburzają wydzielanie łoju, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych. Przenikają ze skóry do krwi wywołując działanie ogólne. Ulegają kumulacji w ustroju. Są metabolizowane w wątrobie. Uszkadzają układ nerwowy i odpornościowy skóry.
SLS-y  występują w wielu kosmetykach takich jak szampony do włosów , żele do mycia ciała, mydła itd.

Droga do poprawy  wyglądu nie powinna być tak wyboista i zgubna. Kolor z włosów znika po paru tygodniach, a zniszczenia pozostają, są nieodwracalne. Sami się narażamy na nie, stosując farby pełne chemii. Wcale jednak nie musimy, bo na rynku są naturalne środki, działające o niebo łagodniej. Przykład? Farba bez amoniaku, wody utlenionej i diaminobenzenu –  półtrwała, a więc dająca możliwość odwrotu. Kolor utrzymuje się do 6-8 myć głowy. Włosy zyskują pogłębiony odcień i połysk.

Gdy potrzeba większej zmiany, np. w przypadku siwizny, rozwiązaniem jest trwała ziołowa farba. Choć mocniejsza, też zawiera  naturalne składniki roślinne. Można ją stosować na włosach wcześniej farbowanych innym produktem. Przy używaniu środków naturalnych barwnik roślinny układa się dookoła włosa i otacza go warstewką koloru. Warstwa łusek jest gładka, a włosy mają połysk.  O to chodzi , by było ładniej i zdrowiej. Gdyby to jeszcze dopełnić pielęgnacją produktami z tej samej serii: Szamponem Normalizującym Aloe Vera i Królewską Odżywką w kremie marki Herbatint (oba produkty są bez SLS i parabenów), włosom żyłoby się zdrowiej, a tym samym i nam. Przy większej powszechności kosmetyków naturalnych mniej byłoby alergii, podrażnień i zanieczyszczeń środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>