Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Moda na kobiece kształty?

Co jakiś czas różnego rodzaju media obwieszczają nam, że w końcu po latach panowania okrutnej i bezlitosnej mody na rozmiar zero nadeszła era kobiecych kształtów. Tego rodzaju doniesienia powtarzają się z nieproporcjonalną do ich rewolucyjnego tonu częstotliwością. Zwykle okraszone fotografiami pięknych modelek lub aktorek, dają sygnał, że fajnie jest mieć rozmiar L i nie warto zawracać sobie sporego tyłka ćwiczeniami i  zasadami odżywiania. 

Odkąd pamiętam takie artykuły w prasie czy w internecie pojawiały się przeważnie na fali sukcesu jakiejś konkretnej aktorki czy piosenkarki. Szał na Jennifer Lopez z przełomu XX i XXI wieku, najlepsze role Monici Bellucci, ostatnio niesamowity sukces Jennifer Lawrence czy pojawienie się dość pulchnej jak na modelkę Kate Upton na okładce Vogue. Każda z tych karier to świetny pretekst dla odświeżenia nieśmiertelnego tematu pt. „Wraca moda na kobiece kształty”.
Nie mając nic przeciwko pięknym sylwetkom pań, które wymieniłam, nie mogę przejść obojętnie obok tego wciskania kobietom kitu. Kitu, w który jako nastolatce zdarzało mi się uwierzyć. Moda się zmienia, owszem.  Czasem nawet ciężko za nią nadążyć. Jednak mimo marzeń i pragnień wszystkich miłośniczek pasty i lodów z bitą śmietaną na tym świecie, zamiłowanie do szczupłej sylwetki nie zmienia się od wielu, wielu dziesięcioleci. Króluje nam nieprzerwanie i sprawia, że cały ten fit-biznes kręci się jak oszalały. Przyglądając się starym zdjęciom najpopularniejszych aktorek czy modelek widać jak mało ta „wzorcowa” figura zmieniała się w XX i XXI wieku. Nawet superkobieca Marylin Monroe była tak naprawdę bardzo szczupła. W kamerze wiadomo wygląda się trochę inaczej. Aktorka, która może nam się wydawać okrągła, w rzeczywistości jest bardzo smukła.

Nie da się też nie zauważyć, że gwiazdy, które mają stać się prekursorkami nowych trendów, to zwykle kobiety o nieskazitelnej urodzie, niezwykłej charyzmie, czy też talencie, który powala na kolana. Wspaniale, że Kate Upton wygląda jak wygląda i czuję się świetnie, ale spójrzmy prawdzie w oczy, jej twarz jest perfekcyjna w każdym calu. Zrobiła atut ze swojej sylwetki, bo mogła sobie na to pozwolić. Czy jej popularność to już moda na kobiece kształty? Chyba nie. Ona jest jedna, jest wyjątkiem od reguły. Modeling potrzebował widocznie takiej osoby. Choć i tak jest to wątpliwe, Kate jest przecież w magazynach wyszczuplona okropnie.Nie mogę nie dodać, że w rzeczywistości i ona bez sporego biustu wyglądałaby jak chucherko.

Gdybyśmy mówili o modzie, to przecież te dziewczyny, które od lat mierzą dajmy na to 170 cm i ważą przy tym 52 kg zaczęłyby wpadać w kompleksy i zazdrościć figury swoim okrągłym koleżankom. Pewnie starałyby się też przytyć co zwieńczone byłoby sukcesem, bo przecież w większości przypadków przybranie na wadze nie jest  trudne, a nawet przyjemne. Nic takiego się jednak nie dzieje. Nie spotkałam jeszcze nigdy szczuplutkiej dziewczyny, która marzyłaby o szerokich biodrach i pełnych udach. Choć każda z nas ma inną wizję idealnej sylwetki, to szczupłe, długie nogi to marzenie większości. Poza tym każda w nas chce też wyglądać młodo tak długo jak tylko się da, a przecież dziewczęcy wygląd po 30 to zasługa przeważnie zgrabnej figury.

Nie ma co się oszukiwać. Nie jestem przepowiadaczem trendów, ale wg mnie moda na XS długo się jeszcze nie skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>