Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Mocniejsze sposoby na zmarszczki

150602-wrinkles-skin-age.jpg

Chcąc oszukać metrykę i wyglądać młodziej można zdecydować się na jeden z zabiegów upiększających i odmładzających, w wyniku których zmarszczki zostają wypełnione a owal twarzy poprawiony.

Poddanie się zabiegom, których zadaniem jest wypełnienie zmarszczek daje natychmiastowe efekty w postaci gładkiej skóry. Taki obraz utrzymuje się przez 6-10 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Po tym okresie substancje użyte do zabiegu wchłaniają się.
Wybór jest dość duży a zabiegi z tej serii to: Styl Age, Voluma , Juvederm, Princess czy Surgiderm wykonywany na bazie kwasu hialuronowego.
Innym zabiegiem, na efekty którego należy odczekać nieco dłużej jest Skulptra. Zabieg ten regeneruje naturalny kolagen, dzięki czemu skóra staje się wygładzona i podciągnięta.
Aby osiągnąć zadowalające rezultaty konieczne jest poddanie się dwóm lub trzem sesjom. Efekt zabiegu utrzymuje się przez dwa lata. Po tym czasie skóra powraca do naturalnych procesów starzenia się.
W ostatnich latach niezwykle popularny stał się botoks. Polega on na wstrzyknięciu specjalnej substancji, która unieruchamia mięśnie, wygładza zmarszczki oraz hamuje proces powstawania nowych. Efekt widoczny jest po 2-14 dniach i utrzymuje się przez 6-8 miesięcy. Jego działanie dotyczy zmarszczek mimicznych, wobec czego najczęściej stosowany jest na kurze łapki oraz na czoło.

Radiesse- nowość w gabinetach
Jednym z najnowszych zabiegów wykonywanych w gabinetach lekarskich jest Radiesse. Działa natychmiastowo oraz w czasie.
W składzie preparatu wykorzystywanego do tego zabiegu znajduje się 70% żelu oraz 30% mikrogranulek wapnia oraz fosforu. Formuła ta powoduje, że wygładzeniu ulegają nie tylko zmarszczki, ale i bruzdy.
Zadaniem żelu jest wygładzenie i wypełnienie (efekt widoczny od razu), natomiast zadaniem mikrogranulek – regeneracja tkanek (efekt widoczny po pewnym czasie).
Zabieg ten wykonuje się w obrębie twarzy oraz dłoni. Substancje Radiesse przyczyniają się do wzrostu naturalnych włókien kolagenu, dzięki czemu skóra odmładza się.

Poddanie się zabiegowi jest bezpieczne, substancje wchłaniają się w naturalny sposób, bowiem są one naturalnym budulcem ludzkich tkanek.
Przed wstrzyknięciem preparatu dokonuje się znieczulenia przy użyciu kremu. Zabieg nie jest bolesny, odczuć można jedynie delikatne ukłucie cieniutiej igły, przez którą podawana jest substancja. Najczęściej wystarcza jeden zabieg, choć może okazać się, ze po 3-4 miesiącach konieczna będzie korekta wypełniająca.
W miejscu ukłuciu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub niewielki siniak. Zabieg taki to koszt około 2 tysięcy zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>