Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Masaż a nasze zdrowie

masaz_leczniczy

Wielu z nas deklaruje, że niemal regularnie odwiedza gabinety do masażu. Otóż jak się okazuje taki sposób poprawy swojego zdrowia oraz samopoczucia okazuje się być coraz bardziej popularny. Wiele kobiet bardzo często uczęszcza na drenaż limfatyczny.

Jak wiemy taka technika masażu pozwala nam na usprawnianie przepływu limfy w organizmie. To z kolei pozwala nam zapobiegać wielu chorobom, które mogą wynikać z obrzęków. Wydaje się zatem, że nie bez powodu drenaże limfatyczne tak często są wykonywane w gabinetach masażystów. Równie często decydujemy się na masaż relaksacyjny.

Eksperci polecają go z wielu względów. Najważniejszym z nich jest jednak fakt, że pomaga on w regeneracji naszego organizmu. Otóż dzięki niemu możemy usprawniać pracę wielu organów. Dodatkowo działa on bardzo odprężająco, przez co wielu z nas może liczyć znacznie lepsze samopoczucie właśnie po wykonaniu takiego masażu. Wydaje się zatem, że warto korzystać z tych wszystkich możliwości i uczęszczać na masaże regularnie. Wielu z nas decyduje się na masaż lomi lomi nui, czy masaż leczniczy. Eksperci uważają, że ma on bardzo korzystne działanie na nasze zdrowie oraz ogólne samopoczucie.

Pamiętajmy jednak, że cena za jego wykonanie okazuje się być nieco wyższa, aniżeli ceny za wykonanie innych metod masażu. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że jak najbardziej warto korzystać z usług masażystów i pozwolić sobie na masaż choć raz na jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>