Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Lomi lomi nui – masaż relaksacyjny

physical-therapy

Masaż lomi lomi nui, choć jego korzenie tkwią daleko gdzieś na Hawajach, w polinezyjskiej równowadze ducha i materii, w Polsce znalazł już wielu zwolenników. Dlaczego? Ponieważ pozwala cudownie się odprężyć i odnaleźć w sobie zachwianą harmonię.

Czy jest to bardziej masaż leczniczy, czy masaż relaksacyjny? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Bo poprzez relaks pomaga walczyć z napięciem i stresem, działając leczniczo a prowadząc do poprawy krążenia i wyciszenia nerwów, ma działanie odprężające. Jest więc swoistym połączeniem, chociaż od masażu klasycznego, bardzo odbiega. Bo o ile w masażu klasycznym każdy ruch jest z góry zaplanowany, tutaj masażysta kolejne ruchy dostosowuje do bodźców, jakie otrzymuje od osoby masowanej. Intuicyjnie odczytuje sygnały płynące z ciała osoby masowanej, dostosowując technikę do jej indywidualnych potrzeb.

Podczas tego masażu wykorzystywane są w głównej mierze przedramiona. Poza tym masaż ten charakteryzuje niezwykła płynność oraz harmonia połączone z tańcem bądź śpiewem masażysty. Na ciało wylewany jest ciepły olejek, który pomaga zwalczyć stres i usunąć napięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>