Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Jak zadbać o cerę latem?

image004

Latem nasza cera wystawiona jest na niebezpieczne działanie promieni słonecznych. Każda z nas lubi mieć ładnie opaloną skórę, jednak zanim zaczniemy wystawiać twarz na słońce, należy wcześniej o nią zadbać i zabezpieczyć odpowiednimi kosmetykami.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o kremach z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli nie chcemy rezygnować z ulubionego kremu, który nie ma w składzie filtru, należy zainwestować w dodatkowy kosmetyk z filtrem, przeznaczony do pielęgnacji twarzy. Dopiero po nałożeniu filtru, można przystąpić do dalszej pielęgnacji i nałożenia kremu, którego normalnie używamy.

image005

W lecie dobrze jest zrezygnować z ciężkich, zapychających podkładów i pudrów. Ciepłe powietrze sprawia, że nasza skóra wydziela więcej sebum, które dodatkowo zalega na skórze i zatyka pory. Nie katujmy jej dodatkowo gęstymi podkładami. Lekkie fluidy z pewnością lepiej się sprawdzą zarówno pod względem zdrowotnym jak i estetycznym, ponieważ śniada opalona cera nie potrzebuje dodatkowych upięknień.

image006

Pamiętajmy, że niezabezpieczanie cery latem przed silnym promieniowaniem UV, skutkuje w przyszłości szybkim pojawieniem się zmarszczek i wiotczeniem skóry. A przecież każda z nas pragnie jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>