Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

health-gymnastics-915227-m

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę.

pink-fitness-center-816522-mTylko ile to tak naprawdę jest? Średnie tętno spoczynkowe u dorosłego człowieka zazwyczaj wynosi ok. 70. Aby osiągnąć 130 wystarczy przyspieszony spacer, jazda na rowerze pod górę, kilkanaście basenów dowolnym stylem czy nawet bardzo intensywny seks! Taka, wydawać by się mogło, podstawowa aktywność fizyczna wystarczy aby utrzymać nasze zdrowie na optymalnym poziomie. Oczywiście mowa jest tutaj o zachowaniu poprawnego ukrwienia organizmu, sprawności płuc, mięśni, stawów a także kondycji psychicznej i samopoczucia.

Pół godziny stosunkowo lekkich ćwiczeń to niestety za mało aby myśleć o ukształtowaniu sylwetki, zrzuceniu tłuszczu, czy zbudowaniu mięśni. Do tego potrzebny jest już przemyślany trening oraz dobrze dobrana dieta. Jednak dla osób myślących wyłącznie o zadbaniu o własne zdrowie wystarczy zastosowanie zasady 3x30x130. Tak niewielki wysiłek może mieć zbawienny skutek w perspektywie całego naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>