Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Jak powiększyć oczy makijażem?

image022

Oczy to element twarzy, na który najczęściej zwraca się największą uwagę. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zwierciadło miało wspaniałą oprawę w postaci odpowiedniego makijażu, który podkreśli naturalne piękno.

W makijażu oczu jest kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim powinien on podkreślać ich kolor, a nie przytłaczać. Drugą zasadą jest to, że oczekiwany efekt powinien być powiększeniem oka, raczej nie jego pomniejszeniem.

image023

Pierwszym etapem makijażu mającym na celu wizualne powiększenie oczu jest nałożenie odpowiedniego podkładu, dopasowanego do potrzeb i koloru skóry. Następnie w okolicach oka, należy nałożyć podkład przynajmniej o ton jaśniejszy od podkładu bazowego. Jeśli pod oczami są widoczne cienie, można użyć korektora o jasnym odcieniu. Rozjaśni oko i uwydatni. Następnie należy nałożyć kreskę na górną powiekę, można ją przedłużyć poza zewnętrzny kącik oka, nadając efekt „kociego spojrzenia”.

image025

Cienie powinny mieć swoje odpowiednie rozplanowanie. Przy wewnętrznym kąciku jasne, a im dalej ku zewnętrznej części oka, tym cień powinien być ciemniejszy. Na koniec rozczesujemy i dokładnie tuszujemy rzęsy. Dzięki stosowaniu tych kilku podstawowych kroków, każdy makijaż będzie dawał wspaniałe wrażenie pięknych, dużych oczu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>