Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Jak poprawnie dbać o skórę głowy?

image020

Każda kobieta mnóstwo czasu poświęca na pielęgnację twarzy, włosów, zapominając o skórze głowy, która jest również bardzo delikatna, dlatego trzeba jej poświęcić trochę uwagi podczas codziennej pielęgnacji.

Problemy związane z występowaniem łupieżu, wyprysków, czy swędu skóry głowy wynikają w dużej mierze z jej nieprawidłowej pielęgnacji. Codzienna stylizacja i stosowane kosmetyki wysuszają skórę głowy oraz podrażniają delikatne mieszki włosowe, przez co występuje problem z nadmiernym wypadaniem włosów.

image019

Osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień powinny stosować kosmetyki przeznaczone tylko do pielęgnacji tego typu skóry. Są one pozbawione drażniących składników, parabenów i innych chemicznych dodatków. Warto podczas mycia głowy zrobić delikatny masaż, aby pobudzić receptory zlokalizowane w skórze głowy oraz pobudzić krążenie. Taki masaż z pewnością wpłynie także relaksująco na nasze samopoczucie.

Zdrowa skóra głowy to pierwszy krok do pięknych włosów. Nawet najpiękniejsze włosy z łupieżem bądź z podrażnioną skórą głowy nigdy nie będą mogły w pełni zdrowia rosnąć i błyszczeć swoim naturalnym blaskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>