Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Jak dbać o włosy przed każdą stylizacją?

image014

Przed każdą stylizacją włosy potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia, inaczej już po niedługim czasie będzie na nich widoczny zły wpływ urządzeń i kosmetyków stylizujących. Niestety nie będzie to efekt przez nas pożądany, ponieważ włosy szybko staną się matowe, pozbawione blasku, podatne na uszkodzenia i łamliwe.

Aby zapobiegać takim praktykom, należy przed każdą stylizacją odpowiednio zadbać o włosy. Po pierwsze, przed każdym użyciem suszarki, na włosy należy nałożyć kosmetyk, zabezpieczający włosy przed ciepłym strumieniem suszarki. Jeżeli planujemy użycie prostownicy, najlepiej jest zastosować profesjonalny krem, chroniący przed wysoką temperaturą urządzenia. Susząc włosy, dobrze jest w miarę możliwości i czasu, którym dysponujemy, korzystać z chłodnego strumienia suszarki.

image015

Bardzo ważną częścią pielęgnacji włosów jest dbałość o końcówki, które są najbardziej narażone i uwrażliwione na produkty stylizacyjne i sprzęty do układania. Aby zabezpieczyć je przed łamaniem i rozdwajaniem należy zainwestować w olejek, serum, jedwab, lub inny krem przeznaczony do pielęgnacji tej delikatnej części włosa.

image017

Dzięki takiej pielęgnacji włosy zawsze będą wyglądać pięknie i zdrowo, pomimo częstej stylizacji. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza pielęgnacja nie uchroni włosów przed zbyt częstym używaniem prostownicy, czy lokówek termalnych. Dbajmy o naszą czuprynę z głową, a na pewno będziemy dumne z otrzymanych efektów i nawet zwykła, prosta  fryzura będzie się prezentować wspaniale na ładnych, zadbanych kosmykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>