Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Gdzie robić zakupy?

Zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany w naszym odżywianiu. Staramy się jeść zdrowo, a zarazem i smacznie. Suplementy diety, zdrowa żywność stały się dla nas nowym stylem życia. Gdzie zatem robić zakupy, aby mieć pewność, że sprzedawane nam produkty są jak najlepsze jakościowe. Do wyboru mamy sporo opcji:

  • duże supermarkety
  • dyskonty
  • markety online
  • sklepy osiedlowe, delikatesy
  • targowiska miejskie
  • małe bazarki
  • sklepy ekologiczne / ze zdrową żywnością
  • sklepy zielarskie

W supermarketach na ogół mamy duży wybór wśród firm pośród, których możemy przebierać. Czytając etykiety i wiedząc jakich składników najlepiej unikać, nie powinniśmy mieć większych problemów z wyborem. Z kolei więcej dylematów pojawia się w momencie zakupu warzyw i owoców. Jaką pewność mamy, że te pięknie lśniące jabłka czy idealnie czyste marchewki  są wartościowe? Lepiej zdecydować się na zakupy w markecie, sklepie osiedlowym czy może na bazarze? Jest kilka zasad jakimi warto się kierować przy zakupie warzyw i owoców Po pierwsze sezonowość, raczej ciężko byłoby kupić w grudniu świeże, prosto z pola truskawki. Podobnie w przypadku innych warzyw i owoców występujących sezonowo. Poza tym warto zwrócić uwagę skąd produkty są sprowadzane. Zawsze należy przed zakupem dane warzywo oraz owoc dokładnie obejrzeć i powąchać. Unikać należy produktów nadpsutych, zawilgotniałych, z pojawiającą się pleśnią.

Trzymając się pewnych zasad przy robienia codziennych zakupów zyskujemy większą kontrolę nad naszym zdrowiem, a tym samym i życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>