Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Drenaż limfatyczny w medycynie

body-massage

Masaż bardzo często kojarzony jest z czymś co służyć ma wyłącznie naszej przyjemności. Tymczasem jest on od lat wpisany także jako jedna z metod walki z różnymi schorzeniami. W medycynie i rehabilitacji nie przez przypadek zajmuje ważne miejsce a masażysta jest tak samo ważny na drodze do lepszej kondycji, jak lekarz czy przyjmowanie leków.

Jednym ze specyficznych rodzajów tej metody jest niewątpliwie drenaż limfatyczny. Jak wskazuje już sama jego nazwa, jego zadaniem jest przede wszystkim usprawnić płynność układu limfatycznego, oczyścić go z niepotrzebnych zastojów i usprawnić pracę naszego organizmu. W jakich sytuacjach konkretnie się sprawdza? Jakim osobom jest zalecany? Przede wszystkim znajduje on zastosowanie w problemach z krążeniem krwi. Drenaż limfatyczny  stosuje się między innymi przy przewlekłych obrzękach, niewydolności żylnej, czy chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych.

Poza tym z powodzeniem stosowany jest również przy angiopatii cukrzycowej, dnie moczanowej, czy chorobie zwyrodnieniowej stawów. Działa wszędzie tam, gdzie limfa odgrywa kluczową rolę, czyli właściwie na cały organizm. Warto więc czasami się na tego typu masaż zdecydować, nawet gdy nie mamy żadnych widocznych objawów schorzeń czy chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>