Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Dietetyka

dietetyka

Dietetyka to jedna z ważniejszych dziedzin wiedzy, dzięki której możemy dowiedzieć się o tym, jak poszczególne składniki pożywienia wpływają na nasz organizm oraz jak ułożyć dietę, która pomoże nam zachować zdrowie lub walczyć z już występującymi dolegliwościami. Odpowiednia dieta i prawidłowe odżywianie to podstawa dla nas i naszego zdrowia. Zasada jest prosta – chcesz być zdrowy, odżywiaj się prawidłowo.

Dietetyka i jej znajomość pozwalają na układanie racjonalnej diety, w której znajdą się wszystkie niezbędne dla naszego zdrowia składniki. Odpowiednia dieta jest szczególnie ważna dla dzieci oraz tych, którzy zmagają się z chorobą. To właśnie z myślą o osobach cierpiących na liczne dolegliwości tworzone są diety lecznicze. I tak na przykład inaczej wygląda dieta osoby chorej na cukrzycę, a inaczej osoby mającej problemy z wątrobą.

Dietetyka to nie tylko układanie diet. Ważną rolę pełnią tu również wszystkie działania związane z profilaktyką i promowaniem zdrowego stylu życia. Z podstawami dietetyki mszą zapoznać się nie tylko lekarze i kucharze, ale również sportowcy i pracownicy opieki społecznej. Dietetyka, wbrew pozorom, nie jest nauką prostą i wymaga obszernej wiedzy z takich dziedzin, jak chemia, biologia oraz matematyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>