Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Dieta a zdrowe odźywianie

0a91228fa04aeb2ab8162e305f02d1a6

Zdrowe odżywianie to bardzo często zaniedbywany aspekt, codziennego życia. W natłoku codziennych spraw bardzo często zapominamy nie tylko o zdrowym odzywianiu, ale także o innych nawykach, dzięki którym dbamy o własne zdrowie.

Jedz zdrowo Żyj zdrowo
- dbaj o zawartość warzyw i owoców w posiłkach
- jedz mniej
- jedz częściej
- jedz mniej smażonego
- jedz więcej białego mięsa
- śpij więcej
- zadbaj o codzienną dawkę ruchu
- badaj się okresowo i profilaktycznie
- mniej czasu spędzaj przed telewizorem i komputerem
- wyjdź na spacer!

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu odchudzała się, choć zazwyczaj panie robią to częściej ze zmiennym szczęściem. Nie każdej udaje się dotrwać do końca. Z pewnością również niejeden mężczyzna starał się zrzucić zbędne kilogramy. Zdecydowanie mniej jest osób, które chciałyby przytyć niż osób marzących o schudnięciu. Zawsze jest gdzieś za dużo. Dlatego wiele osób decyduje się na dietę, która więcej im szkodzi niż pomaga; nie tylko nie widać efektów, ale często zyskuje się nowe kilogramy.

Dieta nie oznacza jednak odchudzania, a racjonalny sposób odżywiania. Czasem wystarczy przestrzegać kilku zasad, by schudnąć. Należy odżywiać się nie mało, ale w małych ilościach. Nie trzy duże posiłki dziennie, a pięć mniejszych. Dzięki temu żołądek nie będzie się rozciągał i przyzwyczai do zaspokajania głodu małymi ilościami jedzenia, które szybko strawi, tym samym nie odkładając kalorii. Nie powinno się jeść rzeczy smażonych, które posiadają więcej tłuszczu i mięsa. Nie można opychać się na noc, ponieważ żołądek wtedy odpoczywa i jedzenie się nie trawi.

Każdy posiłek powinien być urozmaicony warzywem lub owocem, których trzeba jeść jak najwięcej. Nie należy pozwalać sobie na głód między posiłkami, lepiej zjeść jogurt lub jabłko, by przestać intensywnie myśleć o jedzeniu. Warto zjeść duże śniadanie, ponieważ zostanie ono szybko strawione. Mitem jest, że nie wolno jadać czekolady ? kilka kostek co parę dni nie zaszkodzi. Za to zdecydowanie powinno się odstawić alkohol i chipsy.

Racjonalne odżywianie wsparte ruchem (bieganie, spacery, domowe ćwiczenia) nie zdziała cudów, ale pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Przede wszystkim jednak zaprowadzi zdrowe nawyki jedzeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>