Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Dieta owocowa i jej wpływ na nas

fiutbasket
Dieta octowa nie jest dietą rygorystyczną. Opiera się ona przede wszystkim na stosowaniu się do kilku zaleceń, dzięki którym możliwe jest gubienie zbędnych kilogramów.

Najważniejszą czynnością w czasie stosowania diety octowej jest wypijanie roztworu octu jabłkowego z wodą. Należy go wypijać trzy razy dziennie, mianowicie rano (tuż po przebudzeniu), przed obiadem oraz przed położeniem się do łóżka. Roztwór musi być wykonany z zachowaniem odpowiednich proporcji. Do szklanki wody wlewamy więc dwie łyżki octu jabłkowego, starannie mieszając miksturę.

Już po kilku tygodniach stosowania kuracji octowej można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak wiedzieć, że co jakiś czas należy robić przerwę (minimum na okres tygodnia), by nie nadwyrężyć stanu układu pokarmowego, a zwłaszcza żołądka. Co więcej, nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż może to skończyć się bardzo niebezpiecznie dla naszego organizmu. Wszelkie niepokojące objawy zawsze jak najszybciej zgłaszajmy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Dodatkowe zasady odchudzania z wykorzystaniem diety octowej:

  • ograniczenie wysokokalorycznych posiłków (zwłaszcza produktów bogatych w tłuszcze nasycone),
  • wypijanie sporych ilości wody (minimum dwa litry dziennie),
  • sięgać jak najczęściej po niskokaloryczne owoce oraz warzywa,
  • posiłki przygotowywać częściej, ale jadać mniejszymi porcjami,
  • ostatni posiłek spożyć minimum pięć godzin przed położeniem się do łóżka,
  • dietę uzupełnić aktywnością fizyczną.

W trakcie octowej kuracji odchudzającej zawsze trzymajmy się zaleconej dawki octu jabłkowego, bez względu na to, czy ocet będziemy przyjmować w formie roztworu czy w formie kapsułek (takie preparaty również można dzisiaj znaleźć w aptekach). Co więcej, w czasie diety nie powinno się przyjmować żadnych leków ani suplementów diety, więc tego zalecenia również przestrzegajmy.

Dieta octowa na ogół jest dietą skuteczną, przynoszącą oczekiwane rezultaty w postaci utraty od kilku do kilkunastu kilogramów (w zależności od czasu stosowania kuracji). Należy jednak wiedzieć, że w trakcie odchudzania się możemy natknąć się na różne przeszkody, między innymi związane z nietolerancją naturalnej postaci octu przez nas układ pokarmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>