Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Czystek lekiem na wiele dolegliwości

image033

Czystek jest ziołem coraz popularniejszym wśród Polskich kobiet. Coraz więcej z nas chętnie korzysta z dobrodziejstw natury, ponieważ to z niej płynie największa siła zdrowia i urody. Zioła i herbatki ziołowe są nie tylko zdrowe, ale także smaczne, dzięki czemu nie trzeba traktować ich jako swego rodzaju przymus, czy przykry obowiązek.

Coraz popularniejszym ziołem staje się czystek. Można go kupić w niemal każdej aptece. Zwykle jest sprzedawany w formie wysuszonych cząstek listków, które po zaparzeniu wyglądają jak fusy herbaciane. Smak niczym się nie wyróżnia, a napar pozostawia na ściankach naczynia charakterystyczny, żółty osad.

image035

Zalet stosowania czystka jest bardzo wiele. Przede wszystkim poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci. Wspomaga skórę poprawiając jej kondycję i rozjaśniając przebarwienia. Przyspiesza także gojenie ran i zmian potrądzikowych. Picie herbatki z czystka poprawia odporność organizmu oraz przeciwdziała chorobom nowotworowym. Ostatnie badania wskazują również na zbawienny wpływ czystka na osoby borykające się z alergią.

image036

Dodatkowymi zaletami czystka jest to, że zmniejsza intensywność zapachu potu oraz poprawia oddech. Działań niepożądanych do tej pory nie określono. Główną zasadą, która gwarantuje zauważalne efekty stosowania czystka jest oczywiście regularność. Tylko systematyczne picie naparu z czystka da pożądane efekty, więc nie należy się zrażać po kilku dniach, tylko wytrwale stosować dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>