Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Co powinno przede wszystkim znaleźć się w naszej diecie?

Zdrowa żywność dla dzieci

Organizm z pewnością odwdzięczy nam się zmieniając nawyki żywieniowe i wprowadzając do naszego codziennego menu zdrowe produkty.

Najważniejsze składniki odżywcze odpowiedzialne za nasze zdrowie i samopoczucie to białka, węglowodany, tłuszcze błonnik i minerały. Jak wiadomo wysoko przetworzona żywność nie dostarczy tego naszemu organizmowi. Suplementy diety, zdrowa żywność zapewnią nam te wszystkie wartości odżywcze w odpowiednich proporcjach. Produktami bogatymi w białko są głownie jaja, ryby, mięso, nabiał oraz rośliny strąkowe takie jak soja czy soczewica. Co ciekawe dieta bogata w białko zwiększa poziom przemiany materii, a tym samym szybciej spalamy kalorie. W przypadku węglowodanach, które dostarczają nam energii warto postawić na produkty pełnoziarniste, czyli ciemne pieczywo, makaron z pełnego ziarna, brązowy ryż, płatki orkiszowe i orzechy. Wbrew wielu opiniom nie należy rezygnować z tłuszczy, tylko zwracać uwagę jakie stosujemy na zimno a jakie do smażenia. Najbardziej wartościowe są tłuszcze roślinne, których przewaga wynika z braku cholesterolu. Przede wszystkim warto używać oliwy z oliwek, oleju lnianego, oleju z pestek dyni, kokosowy czy z awokado. W przypadku suplementów diety najlepiej wybierać wieloskładnikowe preparaty witaminowo-mineralne, preparaty z witaminą C oraz suplementy z wapniem. Jednakże nie należy zapominać, że suplementy diety mają jedynie wspomagać odżywianie, natomiast nigdy nie zastąpią zdrowej żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>