Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Choroby stóp

choroby stóp

Pielęgnacja jest czynnością, która towarzyszy nam każdego dnia. Włosy, twarz, ręce, nogi to części ciała, o które troszczymy się najbardziej. A co ze stopami? Wiele osób zapomina o prostych czynnościach pielęgnacyjnych, mających na celu dbanie o skórę stóp. A przecież codzienne nasze stopy prowadzą nas do celu. Niestety zaczynamy o nie dbać dopiero wtedy, gdy pojawia się ból.

Cała prawda o stopach

Jak wiadomo skóra stóp jest dwukrotnie grubsza niż na pozostałych częściach ciała. Pozbawiona jest ona gruczołów łojowych, ale za to posiada wiele gruczołów potowych. Z tego też względu posiada duże skłonności do pocenia się oraz wysuszania. Dodatkowo jest wrażliwa na niewygodę spowodowaną źle dobranym obuwiem. Dlatego też bardzo łatwo ulega otarciom oraz ma skłonności do pojawiania się odcisków. Na szczęście istnieje wiele preparatów, które w szybki sposób mogą zarówno uśmierzyć ból jak i zregenerować zaniedbaną skórę. Wiele aptek oferuje szeroki wachlarz produktów, które przeznaczone są do pielęgnacji oraz regeneracji stóp. Dzięki nim ból oraz sucha skóra znika niemal natychmiastowo.
Problemy związane ze stopami

By stopy były zdrowe trzeba o nie odpowiednio dbać. Niestety, zdarza się, że codzienna pielęgnacja nie zawsze jest wystarczająca.

Haluksy

Koślawe paluchy, czyli tzw. haluksy jest to deformacja panewki stawu śródstopowo – palcowego, który leży u podstawy dużego palca stopy. Pojawiają się one zazwyczaj w sytuacjach, w których stopy wkładane są do zbyt ciasnego obuwia. Takie działania sprawiają, że paluch stopy porusza się do przodu, a kolejny nasuwa się na niego. Chodzenie w butach typu “czółenka” powodują, że deformacja może się powiększać. Niestety żadnymi preparatami nie jesteśmy w stanie usunąć haluksów. Jednakże na rynku istnieje wiele produktów, które mają na celu zmniejszenie bólu. Jedyną możliwością pozbycia się koślawego palucha jest udanie się na zabieg. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może się mu poddać.

Grzybica

Grzybica jest chorobą, która należy do najczęściej pojawiających się schorzeń stóp. Ze względu na to, że grzyby najlepiej rozwijają się w ciepłym oraz wilgotnym środowisku, zarazić się nią możemy m.in. na saunie, w basenie lub salonie kosmetycznym. Aby uniknąć tej niedogodności, każdorazowo należy pamiętać by udając się w tego typu miejsc mieć ze sobą klapki. Zazwyczaj choroba zaczyna rozwijać się pomiędzy trzecim i czwartym palcem. Jest ona natychmiast widoczna, ze względu na zachodzące zmiany w skórze oraz jej zapachu. Skóra przybiera zaczerwieniony kolor oraz zaczyna się łuszczyć i pękać. Zdarza się również, że wraz ze zmianami skorymi pojawia się ból oraz świąt. Warto pamiętać, że grzybicę powoduje także noszenie syntetycznych skarpet. Leczenie grzybicy stóp to proces długotrwały, dlatego też jeżeli zobaczymy u siebie wymienione objawy należy natychmiast udać się do dermatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>