Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Chirurgia plastyczna

donka

Chirurgia plastyczna (nazywana też kosmetyczną lub estetyczną) jest dziedziną medycyny zajmująca się korektą różnych defektów ciała (tych rzeczywistych, ale także odczuwalnych). Wiemy z historii o pierwszych zabiegach przeprowadzanych już w I wieku naszej ery. W XV wieku opisany został zabieg przeszczepu nosa u psa wykonany przez Heinricha von Pfolspeundta.Jednak wszystkie te zabiegi były dość nieskuteczne, mogły skończyć się zakażeniem i przy ówczesnej medycynie zgonem pacjenta. Za pierwszego amerykańskiego chirurga plastycznego uznaje się Johna Mettauera, który w 1827 roku przeprowadził operację na samym sobie. Nowozelandczyk Sir Harold Gillies zaangażował się w próby rekonstrukcji elementów twarzy i ciała u żołnierzy poszkodowanych podczas II wojny światowej. W Polsce prekursorem chirurgii plastycznej był Stanisław Michałek-Grodzki. Otworzył on w Polanicy-Zdroju pierwszy w naszym kraju oddział tej specjalności. Początkowo był on przeznaczony dla osób z wrodzonymi lub nabytymi zniekształceniami m.in. z okresu wojny. Nowoczesna chirurgia plastyczna skierowała się bardziej ku zabiegom kosmetycznym i upiększającym. Istnieje jednak wiele zmian wymagających zabiegów rekonstrukcyjnych i plastycznych: głębokie oparzenia skóry, nowotwory złośliwe powłok (zwłaszcza twarzy i kończyn), wady wrodzone (rozszczepienia warg), amputacje, oskalpowania, przerwanie ścięgien, świeże obrażenia ciała (zwłaszcza głowy i twarzy), zniekształcenia pochorobowe, pourazowe. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się działów medycyny. Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgów Plastyków odnotowało w 2009 roku 1,9 miliona plastyczne operacje . W Polsce również jak grzyby po deszczu pojawiają się kliniki kuszące zmianą wyglądu. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu zabiegi, mimo dość wysokich cen jak na portfele Polaków. Średnie koszty zabiegów w naszym kraju wynoszą od 1,5 tys. do 14 tys. złotych. Najczęściej z zabiegów korygujących korzystają kobiety w średnim wieku, najczęściej z wyższym wykształceniem, mieszkające w większych miastach. Do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych należy: podciągnięcie policzków, czyli lifting, plastyka nosa, powiększenie piersi, zmniejszenie piersi, plastyka brzucha oraz odsysanie tkanki tłuszczowej.

Dieta zmieniajaca rysy twarzy

Alternatywa dla chirurgii – dieta zmieniająca rysy twarzy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>