Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Cera naczynkowa to nie tylko babski problem

skoran

Tak się powszechnie utarło, że problem z zaczerwienieniami dotyczy kobiet. Ale wystarczy się rozejrzeć. Pomimo posiadania grubszej skóry, także niektórych mężczyzn ten problem nie omija. Silne zaczerwienienie pojawia się u nich w wyniku nawet niewielkiego wysiłku, zjedzenia pikantnej potrawy lub wypicia nawet niewielkiej ilości alkoholu.

Trudność jest taka, że specjalistycznych kremów do pielęgnacji cery naczyniowej praktycznie nie ma i muszą się oni ratować kremami z damskiej kosmetyczki.

Kobiety mają łatwiej

Bez względu na pielęgnację od wewnątrz i od zewnątrz, panie mają tę przewagę nad mężczyznami, że mogą zaczerwienienia przykryć makijażem. Trochę zielonego korektora, odrobina pudru i voila. Mężczyzna musi sobie radzić bez tego. Tylko niektóre zawody, np. prezenter telewizyjny dopuszczają używanie makijażu przez mężczyzn. Ale to nie oznacza wcale, że są całkowicie bezradni.

Niektóre kremy przeciw zaczerwienieniom mają w swoim składzie nie tylko substancje wzmacniające naczynka, ale też delikatne pigmenty, których koledzy z pracy nie zauważą, a które nieco zredukują zaczerwienienie.

Babcine metody

Są dobre zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. A ich zaletą jest to, że panowie mogą je wypróbować dyskretnie i w całkowitej tajemnicy przed światem. Co może pomóc? Np. maseczka z siemienia lnianego (zanim się nim obłożymy trzeba go ugotować w niewielkiej ilości wody). Pomocne będą też owoce takie jak czarna porzeczka, kiwi lub winogrono – aplikujemy je w formie papki. Uwaga na plamy! Nie baw się w to w ukochanym t-shircie.

Dieta nie bez znaczenia

Jesteś tym, co jesz – choć nie można traktować tego powiedzenia dosłownie, jest w nim jednak sporo prawdy. Widać to wyraźnie w przypadku cery naczyniowej. Zaczerwienienia mogą potęgować gorące i pikantne potrawy, także duża ilość alkoholu jest niewskazana (w zasadnie żadna ilość jest niewskazana, bo alkohol rozszerza naczynia krwionośne).

Co jeść? Warzywa i owoce bogate w witaminę C i K, które uszczelniają naczynia krwionośne oraz produkty z zawartością krzemu, który z kolei owe naczynia wzmacnia.

 

źródło: uroda-wdziek.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>