Jak się zdrowo odchudzać?

Drakońska dieta odchudzająca pozwoli Ci zrzucić 10 kg w tydzień? Obietnica ta jest tyleż kusząca, co złudna. Stosując bowiem radykalną dietę osoba odchudzająca się naraża się na dwa niebezpieczeństwa. More »

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę. More »

 

Blepharoplastyka czyli poprawiamy powieki

powieka

Wiele kobiet uskarża się na złą kondycję skóry powiek. Do pewnego momentu defekt ten można zatuszować makijażem, jednak z czasem on sam już nie pomaga. W wielu przypadkach dochodzi jeszcze trudność w widzeniu. Aby sobie pomóc, warto zdecydować się na blepharoplastykę.

Blepharoplastyka to operacja powiek, która poprawia ich wygląd. Na operację tę decydują się kobiety, których górne powieki opadają, mają worki pod oczami, przez co nie wyglądają promiennie i młodo, mają też trudności z patrzeniem. W takiej sytuacji kremy zawierające cenne składniki nie wystarczają, jedyną pomocą jest użycie skalpela.

Blepharoplastyka jest operacją polegającą na usunięciu zbędnej skóry i tłuszczu z powiek po wcześniejszym zarysowaniu szkicu. Przeprowadza się ją najczęściej w znieczuleniu miejscowym i trwa ona około 60 minut. Nacięcia wykonuje się w takich miejscach, by nie były widoczne, a więc w naturalnym załamaniu powieki.
Operacji tej można poddać się dwa razy w życiu. Efekt utrzymuje się przez 10-20 lat.

Cena takiej operacji wynosi około 2500 zł.

Po operacji, jeszcze w tym samym dniu, pacjentka wraca się do domu. W pierwszych dniach można odczuwać delikatne szczypanie i ciągnięcie. W tym czasie wskazane jest wykonywanie okładów z lodu, co nie tylko uśmierza ból, ale i hamuje powstawanie obrzęków. Jeszcze w pierwszym tygodniu po operacji lekarz ściąga szwy. W pierwszych dwóch miesiącach zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych i oszczędzanie oczu. Obrzęki i siniaki schodzą po kilku tygodniach.

Efektem blepharoplastyki jest powrót do młodego i promiennego wyglądu, zlikwidowanie worków pod oczami oraz zbyt ciężkich górnych powiek.

Operację tę proponuje wiele gabinetów medycyny estetycznej, które zapewniają swoich klientów, iż są najlepsi na rynku. Nie mając zatem pojęcie na temat tego, gdzie należy się udać, by bezpiecznie poddać się zabiegowi, warto skorzystać z usług niezależnych doradców, którzy po zapoznaniu się z naszymi oczekiwaniami wybiorą najbardziej odpowiedniego fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>